Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odgłos z silnika/ukł. kierowniczego przy skręcie w lewo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez Widmo86 Zobacz wpis
    Witam. lekko od świeże temat niedawno zakupiłem octavkę 3 1.6tdi i mam podobny objaw jak skręcam w lewo i teraz mam pytanie czy rzeczywiście wymiana poduszki daje efekt spokoju?
    Tak, nie ma chrobotu.

    Komentarz


    • #77
      Panowie bardzo dziękuje za odpowiedzi niedługo przymierzę się do tego tematu z wymianą poduszki. (tak tylko dla potwierdzenia poduszka skrzyni biegów) tylko czy to jest jakiś inny model numer katalogowy poduszki??

      Komentarz


      • #78
        ten sam problem u mnie był po wymianie poduszki pod skrzynią problem znikł , jak zwykle aso nie widzi problemu .
        troche zaparcia i w końcu przyznają racje .
        Skoda Octavia III 1.6 TDI 105km

        liftback , ambition + amazing

        Komentarz


        • #79
          problem jest od poduszki na skrzyni biegów ale nie trzeba wymieniać tego elementu wystarczy popuścić 2 sruby i przesunąć skrzynię

          Komentarz


          • #80
            A skąd wiesz kolego że wystarczy przesunąć skrzynie?? Robiłeś to u siebie?

            Komentarz


            • #81
              Wiem bo pracuje w aso jestem mechanikiem i w niektórych przypadkach pomaga

              Komentarz


              • #82
                a możesz powiedzieć w którą stronę należy przesunąć skrzynię?

                Komentarz


                • #83
                  sprubuj wpierw w prawo popuść ruby od poduszki i wsadz srubokręt w otwór i przesuń jak nie wpomoże to musisz pokombinować bo jeśli nic nieda to poduszka do wymiany a ten obiaw powoduje to że ta guma się ociera o siebie i daje taki dzwięk podczas skrętu pamiętam że szukanie tego nas też przećwiczyło zanim to znależliśmy

                  Komentarz


                  • #84
                    Mimo iż zauważyłem przy spadku temperatur na zewnątrz, że odgłosy jakby zmalały (zapewne guma stwardniała) to zdecydowałem się na wymianę poduszki pod skrzynią (do 2.0 TDI CKFC skrzynia manual - nr katalogowy: SWAG 30 93 8515 - odpowiednik ori 5Q0 199 555 T (VW)). Cena poduszki 165 zł + 100 zł robocizna (1h zabawy u mechanika). Oczywiście odgłosy ustały

                    Komentarz


                    • #85
                      Poduszkę wymieniono w serwisie ale dźwięk przy skręcie w lewo nadal występuje tylko już z innym natężeniem...
                      -= BXE Power =-

                      Komentarz


                      • #86
                        Witam, u mnie również występuje szuranie przy skręcie w lewo, wczoraj wymieniałem tarcze klocki które już licho wyglądały, liczyłem że to będzie to. Ale dalej szura. Czyli piszecie że to poduszka. Ma ktoś nr katalogowy dla 1.4tsi 140km?

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez baasior Zobacz wpis
                          Witam, u mnie również występuje szuranie przy skręcie w lewo, wczoraj wymieniałem tarcze klocki które już licho wyglądały, liczyłem że to będzie to. Ale dalej szura. Czyli piszecie że to poduszka. Ma ktoś nr katalogowy dla 1.4tsi 140km?
                          Numer katalogowy poduszki - "łoże skrzyni' 5Q0 199 555 BG.

                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #88
                            Witam,
                            Skoda O3 1.4 TSi 2013 92000 km. Mam podobny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Szum/szuranie przy skręcie w lewo (zarówno przy delikatnym skręcie oraz na rondzie, jazda na wprost /skręt w prawo cisza), dziś wymienione łożysko w lewym kole nic nie wniosło, nadal szum/szuranie. Dodatkowo na biegu jałowym słychać terkot, po wciśnięciu sprzęgła terkot znika, pomocy w czym tkwi problem. Czy jakieś akcje serwisowe były, ktoś coś??

                            Komentarz


                            • #89
                              Do wymiany poduszka skrzyni biegów oraz sprzęłgo dlatego terkota skrzynia

                              Komentarz


                              • #90
                                A autko ma jeszcze gwarancje

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                                  A autko ma jeszcze gwarancje
                                  Niestety nie, jestem 2 wlascicielem. Dzis przesunieto skrzynie na poduszce i nastala cisza, przynajmniej na razie. Dzis nagralem ten terkot prosze o pomoc
                                  terkot1 - 20180424_161544.mp4 - Dysk Google
                                  terkot2 - 20180424_161450.mp4 - Dysk Google

                                  Mowia, ze to lozyska skrzyni (mechanizmu rozniciwego), inni, ze sprzeglo ??
                                  Ostatnio edytowany przez robroy1; 46140.

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Powiem tak pracuje aso i z poduszką pomaga również jak się przesunie a co do skrzyni to sprzęgło niewłaściwa tarcza i w wibracje wpadają wałki i dlatego taki dzwięk wiem bo mam octavie 3 1.4 tsi i też to przerabiałem u siebie

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Ok, czy mozna jeszcze jakis czas z tym jezdzic, czy jest obawa, ze gdzies stane na drodze no. w drodze na wskacje? Jakie sprzeglo polecilbys oryginal czy jakis dobry zamiennik, jesli zamiennik to jaki? pozdr Rob

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Potwierdzam - regulacja poduszki załatwia temat dźwięku przy skręcie.
                                        Po wymianie poduszki przez serwis nadal był przydźwięk ale mniejszy, rozmontowałem podstawę akumulatora i przesunąłem łapę poduchy przykręconą do skrzyni w prawo (w stronę podłużnicy) - wystarczyło poluzować śruby - nie trzeba nawet podpierać silnika i skrzyni.
                                        -= BXE Power =-

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Cześć koledzy od tygodnia mam Octi 3 i mam odobny problem "szuranie" przy skręcie w lewo strasznie irytuje a opinie mechaników różne od łożyska przez pół oś po przeguby i co o tym myśleć?

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            U mnie również występuje to szuranie/terkotanie przy jeździe w skręcie w lewo. Dorzucam do listy dziwnych odgłosów produkowanych przez Szkodnika i mam nadzieję, że moje ASO będzie ogarniało temat.

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Witajcie, zauważyłem w swojej Octavii szuranie w trakcie jazdy w lewo. Podejrzewam, że to słynna poduszka skrzyni, ale jak zadzwoniłem do ASO w swojej okolicy i podałem objawy to stwierdzili, że tematu nie znają i że trzeba przyjechać do serwisu na oględziny. Teraz moje pytanie: czy takie oględziny i ustalenie usterki jest płatne czy wykonywane w ramach gwarancji (mam jeszcze rok gwarancji). Czy mogę w jakiś sposób zasugerować że to wina poduszki skrzyni i domagać się wymiany w ramach gwarancji jeśli serwis "nie zauważy" problemu i będzie się uchylał od naprawy? A nawet jeśli serwis zgodzi się na wymianę to czy nie będą chcieli mnie obciążyć kosztami wymiany i części twierdząc, że to usterka eksploatacyjna i nie podlega gwarancji? Przebieg mojej Octavii to 66000km, jestem 2 właścicielem.

                                              Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Podpinam się pod pytanie Hormona - mam podobną sytuację: 2 właściciel, wciąż na gwarze, ani razu z niej nie korzystałem jeszcze.

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Nikt z Was nie jest w stanie pomóc jak wygląda sytuacja z wizytą w ASO na gwarancji???

                                                  Komentarz


                                                  • Jeśli masz na gwarancj jedz na aso powiedz jaka usterka i wymienią poduszkę

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X